کد خبر: 3132

تاریخ انتشار: جولای 6, 2018

مدیریت ارشاد اسلامی استان را قربانی سیاست نکنید/کار را به کاردان بسپارید

به گزارش پایگاه خبری ندای اُمّت: حوزه فرهنگ و هنر از حوزه های بسیار مهم و مورد توجه دولت تدبیر و امید است و مدیریت در این حوزه از حساسیت های ویژه ای برخوردار می باشد. انتخاب و انتصاب فعالیت افرادی به عنوان مدیر و مسوول در حوزه های فرهنگ و هنر در شرایطی که […]

به گزارش پایگاه خبری ندای اُمّت:

حوزه فرهنگ و هنر از حوزه های بسیار مهم و مورد توجه دولت تدبیر و امید است و مدیریت در این حوزه از حساسیت های ویژه ای برخوردار می باشد.

انتخاب و انتصاب فعالیت افرادی به عنوان مدیر و مسوول در حوزه های فرهنگ و هنر در شرایطی که هیچ اعتقادی و التزامی به راهبردهای اتخاذ شده توسط دولت نداشته باشند،و با حوزه فرهنگ و هنر بیگانه باشد و در واقع استخوان خرد کرده این میدان سخت نباشد منطقی و قابل قبول نیست که به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آن هم در استان کهگیلویه و بویراحمد میدان خطا و آزمایش باشد.

این روزها چیزی که خاطر هنردوستان و علاقه مندان به حوزه فرهنگ و هنر استان را مکدر نموده زمزمه های انتخاب گزینه ای به عنوان مدیرکلی حوزه فرهنگ استان است یعنی خانم زینب قربانی مدیر پیشین کتابخانه های عمومی استان که ضمن احترام به این بانوی محترم باید به استحضار برسانیم که مدیریت در حوزه خطیر و حساس فرهنگ و هنر نیازمند تخصص، دانش و اشرافیت است.

بنابراین در صورتی کسی می تواند مدیرفرهنگ و هنر استان باشد که نسخه شفابخشی در حوزه فرهنگ تجویز کند که با ذائقه، شخصیت، تفکر، نیازمندی های جامعه کهگیلویه و بویراحمد و افراد تحت پوشش آشنا و قدرت آسیب شناسی به موقع و تجزیه و تحلیل درست رویدادها را داشته باشد.

خانم قربانی شاید در مناصب و حوزه های دیگری توانمندی داشته باشد اما در حوزه فرهنگ و هنر که در واقع حساس و عبور از روی لبه تیغ است نمی تواند کارآیی داشته باشد چرا که در مدیریت کتابخانه های استان نتوانست دوام بیاورد و به دلایلی عز شد.

خانم قربانی و حامیان وی باید بدانند که اعمال نظرها و دیدگاه های شخصی در فرهنگ و هنر جایی ندارد و باید مجری سیاست های نظام و اشاعه دهنده اولویت های ابلاغ شده با توجه به مقتضیات استان وخرده فرهنگ ها در بافت عشیره ای و قبیله ای استان باشد که دارای تنوع فرهنگی و پتانسیل های قوی در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر می باشد که به نظر می رسد خانم قربانی توانایی سکانداری مدیریت فرهنگ و هنر ارشاد استان را نداشته باشد.
مسئولان استانی و تصمیم گیرندگان برای انتخاب و انتصاب مدیریت فرهنگ و هنر استان باید توجه داشته باشند که تدبیر و عقلانیت از مهمترین ملاک های دولت در بخش فرهنگ و هنر است و معتقدیم با تدبیر، سعه صدر و تعامل با جامعه فرهنگ و هنر و هنرمندان می توان بر همه مشکلات فائق آمد و کار را به کاردان سپرد.
عدم درک از جایگاه و دغدغه های صنفی هنرمندان و یا بی توجهی به ظرافت های موجود در این انتخاب قطعا واکنش هایی را در پی خواهد داشت که البته طبیعی است و نباید حوزه فرهنگ و هنر را میدانی برای خطا و آزمایش افراد گذاشت چرا که بارها این آزمون و خطا ها خسران های جبران ناپذیری در پی داشته است و این مدیریت ها قابل دفاع و استمرار نیست.

حوزه فرهنگ و هنر استان را می بایست به اهلش سپرد تا در تعامل و تدبیر و تخصص بتواند هم به دغدغه های صنفی این مجموعه پاسخ داد و هم اینکه شورای فرهنگ عمومی را تعمیق و حمایت کند.

از استاندار محترم انتظار داریم که فارغ از فشارهای سیاسی با تدبیر و عقلانیتی که تاکنون در استان داشته به حوزه فرهنگ و هنر استان نگاه ویژه و تخصصی داشته باشد.
هر چند سیاست دولت استفاده از بانوان در مدیریت ها می باشد اما نباید سیاست زده و احساسی عمل نمود بلکه براساس تخصص و سابقه افراد بخصوص در حوزه مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عمل کرد.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 2

کل نظرات :10

 • فرهمند

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  سلام و عرض ادب وبا احترام به دیدگاه نگارنده این متن. از خود مدیرکل فعلی گرفته که الان یکسال هست همه کاراش سیاسی شده و جهت شرکت در انتخابات هست تا مدیران جز در شهرستانها مثل …. کدوم یکیشون دغدغه خطیر فرهنگی داشتند که خانم قربانی نداره من ایشون رو اصلا نمی‌شناسم ولی باتوجه به مدیریت آقای ……. در استان و مدیران شهرستانی شک نکنید هر کسی که بویی از هنر و فرهنگ نبرده هم میتونن اینجور مدیریت کنه

  پاسخ

 • هنرمند

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  متاسفانه این خبر کار خود کسانی هست که منفعتشان در خطر هست
  عملکرد قربانی برای همه اهالی فرهنگ روشن است و تغییرات ایجاد شده در حوزه فرهنگی کتابخانه ها و خدمات ایشان بر همه ماموس است
  این رفتارها زشت است
  جناب اقای خ ،ع.و چرا این همه تخریب میکنید
  من این بانو را فقط از طریق رسانه ها میشناسم و خدا شاهد است نه از روی طرفداری شخصی بلکه از روی اعتقاد شخصی که به عملکرد ایشان دارم قطعا میتواند منشا خیر برکت باشد و تحولات اساسی ایجاد کن

  پاسخ

 • هنرمند

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  بهترين گزينه خانم قرباني است

  پاسخ

 • انجمن

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  خود دهبان كه سياسي ترين مدير كل هست
  فرهنك هم نيست

  پاسخ

 • م.رضایی

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  استان ما به مدیران فعال و قدرتمندی همچون خانم دکتر قربانی نیازمنده و شک ندارم در مدیریت هر اداره ای میتونه همچون کتابخانه ها موفق باشه.

  پاسخ

 • افراشته

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  سلام بنده با نظر آقا یا خانم فرهمند موافقم هرچند ایشون خانم قربانی را نمیشناسند اما بنده ایشون را از سال۸۱ میشناسم ایشون واقعا پویا پر تحرک و شیوه مدیریت نوین فرهنگی را بخوبی می داند و مدیریت در کتابخانه ها که تا چند سال پیش جزء ارشاد بود میتونه پیش زمینه تجربه و کمکی باشه برای مدیریتش در ارشاد مطمئن باشید خانم قربانی موفق خواهند شد

  پاسخ

 • مقدم

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  زنان در قدرت بخشیدن و تشویق کردن کارکنان و تیم ها بهتر از آقایان عمل می کنند.
  رفتار زنان به نوعی است که صداقت بیشتری را در کار حکم فرما نموده و درعین حال بیشتر از مردان در ارتباط با کارکنان می باشند.
  رهبران زن در واکنش نشان دادن به درخواست های کمک بهتر و سریع تر عمل می نمایند.
  زنان معمولا دارای تحمل بیشتری از این دیدگاه می باشند که جامعه تشکیل شده از افراد متفاوت است و زنان قدرت بیشتری از مردان در پذیرش این تفاوت ها دارند.

  زنان در تشخیص مشکلات بسیار سریع تر و صحیح تر از آقایان عمل می نمایند.
  زنان در مشخص کردن انتظارات شغلی و تهیه بازخوردهای باارزش و تشویق کننده بسیار بهتر از آقایان می باشند.که همه این ویژگیها در طول مدتی که سرکار خانم قربانی مدیریت کتابخانه های استان را پذیرفته بود در شخصیت وی مشخص بود و کارنامه عملکرد ایشان در طی این مدت برای تمام مردم شناخته شده بود که همگی قابل تحسین و باعث افتخار برای وی میباشد…

  پاسخ

 • لبیک یازهراس

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  سلام علیکم این صرفا براساس تعصبات منطقه ای نوشته شده و معلوم است که هیچ شناختی نسبت به خانم قربانی ندارد صرفا حمایت شتابزده آقای دهبانی میباشدچراکه عملکرداین خانم در زمان مدیریت برهمگان روشن است و اعتقاد دارم با این تغییروتحولات خوبی انجام خواهد گرفت

  پاسخ

 • نیک زاد

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  با سلام خدمت نگارنده محترم بنده با شناختی که از خانم قربانی دارم ایشان بسیار پر تحرک و با انرژی هستند و توانایی کارهای فرهنگی را هم دارند و بد نیست مدتی سکاندار حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی را بدست بگیرند تا ثابت شود شخصی مدیر و مدبر و فرهنگی هستند

  پاسخ

 • لبیک یازهراس

  تاریخ : 6 - جولای - 2018

  چه فایده وقتی می نویسم ولی شهامت گذاشتن نظر ما رو ندارید اینقدر شهامت دارم هم با مدیر این سایت ونویسنده متن به حمایت از خانم قربانی جلوی مردم مناظره کنم

  پاسخ

ارسال دیدگاه