کد خبر: 10925

تاریخ انتشار: ژوئن 15, 2020

استاندار : اعتبار عمرانی امسال استان ۱۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است/ ۳۴ پروژه با ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی در استان در اولویت است

حسین کلانتری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعتبار عمرانی امسال استان را ۱۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری ندای امت ، حسین کلانتری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعتبار عمرانی امسال استان را ۱۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: این اعتبار که هیچ کمبودی نسبت به سال گذشته ندارد مبلغ چهار هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات استانی است.
وی اظهار داشت: این اعتبار بین هشت شهرستان به تفکیک فصل و برنامه و براساس شاخص ها توزیع شده است که فصل های خدمات روستایی و عشایر، منابع آب و حمل و نقل به ترتیب دارای بیشترین منابع هستند.
وی تصریح کرد: براساس شاخص های توزیع سهم شهرستان بویراحمد یکهزار و ۱۹۰ میلیارد ریال، کهگیلویه ۷۵۰ میلیارد، گچساران یکهزار و ۱۴۰ میلیارد ، دنا ۳۰۰، بهمئی ۳۱۰ ، چرام ۲۶۰ ، باشت ۲۷۰ و شهرستان لنده ۲۲۰ میلیارد ریال اعلام شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی و موثر در جهش تولید برای تکمیل شدن در اولویت قرار دارند.
حسین کلانتری افزود: ۳۴ پروژه با ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی در استان در دست اجرا داریم که در اولویت است.
وی ابراز داشت: ۱۷ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال ملی استانی و ۲۱ پروژه با عتبار ۵۲۰ میلیارد ریال پروژه های تعهد استان است که باید تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
استاندار بیان کرد: ۱۰ درصد اعتبارات استانی بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال نیز برای پروژه های با مشارکت عمومی و بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.
به گفته استاندار سه هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار پروژه های ملی استان است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: در مدیریت و هزینه اعتبارات الزامات قانونی بودجه رعایت شود، تکمیل پروژه های تعهد استان، پروژه های موثر در اقتصاد مقاومتی و پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا در اولویت باشند.
استاندار اعلام کرد: پروژه جدید تعریف نشود مگر اینکه با مشارکت خیرین و یا بخش خصوصی باشد.
حسین کلانتری بیان گفت: مبلغ ۹ هزار میلیارد ریال از مرکز کشور تقاضا کرده ایم تا پروژه های مهم و اثر گذار استان را تکمیل کنیم و در این رابطه تاکیداتی شده و پیگیری های لازم در حال انجام است.
وی تصریح کرد: مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال به پروژه ملی پاتاوه- دهدشت اختصاص داده شد که با احتساب ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتباری که پیش از این به پروژه اختصاص یافته بود جمعا اعتبار امسال این طرح به سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال می رسد.
استاندار گفت: همه تلاش ها براین است تا این پروژه امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی یادآور شد: سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان در استان تا پایان سال باید تکمیل شود و ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه اینترنت پر سرعت متصل خواهد شد.
استاندار کهگیلویه به مسئله جذب اعتبارات خزانه، فروش اموال مازاد دستگاه ها وتوجه جدی به سیاست ها و برنامه جهش تولید به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
کلانتری به جدی گرفتن کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه مستمر به این موضوع و فرهنگ سازی در عدم برگزاری و حضور در اجتماعات و مراسمات ترحیم و عروسی ها تاکید کرد.

ارسال دیدگاه