کد خبر: 10953

تاریخ انتشار: ژوئن 22, 2020

افتتاح ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان/ هدفگذاری ایجاد ۱۰هزار شغل در استان

با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور و استاندار کهگیلویه وبویراحمد، ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت در استان افتتاح شد؛ سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد و نماینده ولی ‌فقیه در استان دیدار کرد

 

 

به گزارش پایگاه خبری ندای امت، با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور و استاندار کهگیلویه وبویراحمد، ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت در استان افتتاح شد؛ سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد و نماینده ولی ‌فقیه در استان دیدار کرد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار گفت: براساس هدفگذاری های انجام شده، سهم مددجویان این استان بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ شغل جدید است اما انتظار داریم در سهم اشتغال سقفی برای استان مشخص نشود.
کلانتری بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی بیشتر افراد تحت پوشش کمیته امداد تاکید کرد.
وی بیان کرد از کمیته امداد حضرت امام(ره) کشور انتظار کمک بلاعوض به ازای هر خانوار ۱۰ میلیون تومان داریم.
وی به شیوع ویروس کرونا و خسارات واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: مصوب شده هر واحدی که تا سقف ۱۰ نیرو از افراد تحت پوشش امداد بگیرد از ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به آن واحد تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: به تفاهم‌ رسیدیم که با مشارکت سپاه و کمیته امداد تا سقف تعیین شده نسبت به تامین جهیزیه زوج ها اقدام شود.
وی با اشاره به ظرفیت برگزاری دوره‌های آموزشی در این استان خواستار سفر معاونت اقتصادی کمیته امداد کشور به استان شد.
کلانتری افزود: در صورت حضور وی در استان با توجه به ظرفیت کمیته امداد و امکانات موجود در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان اقدامات خوبی انجام خواهد شد.
***هدفگذاری ایجاد ۱۰هزار شغل در کهگیلویه وبویراحمد
استاندار کهگیلویه وبویراحمد از هدفگذاری افزایش سقف اشتغال موجود در استان در حوزه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به ۱۰ هزار نفر خبر داد.
حسین کلانتری افزود: با توجه به سفر رئیس کمیته امداد کشور به استان و برنامه‌ ریزی و مصوبات انجام شده این دیدار، سقف اشتغال مددجویان کمیته امداد استان از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر با اعتبار ۱۶۵ میلیارد تومان تا ۱۰ هزار نفر اشتغال و اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.
کلانتری از موافقت کمیته امداد کشور برای پرداخت کمک بلاعوض به یکهزار و ۵۰۰ خانواده مددجو براساس تفاهم نامه سه جانبه خبر داد.
وی اظهار داشت: از طریق تفاهم نامه با محوریت ریاست برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و استانداری پوشش خانه دار شدن جامعه هدف عملیاتی می‌ شود.
استاندار با اشاره برنامه ریزی برای تهیه جهیزیه تمام مددجویان تحت پوشش کمیته امداد که در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند، عنوان کرد: با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استانداری این مهم عملیاتی می ‌شود.
حسین کلانتری توسعه و تجهیز مراکز فرهنگی، آموزشی تفریحی کمیته امداد استان و ارتقای آن برای پوشش برنامه‌های منطقه ای و ملی را از دیگر موارد مطرح شده بیان کرد.
وی در پایان از سفر معاونت اقتصادی کمیته امداد کشور با هدف بررسی ظرفیت اشتغال زایی در حوزه کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد و بیان کرد: بررسی ظرفیت سرمایه گذاری و توسعه با محوریت کمیته امداد از دیگر اهداف این سفر خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: همه خدماتی که به این استان شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و در همان روزهای نخست انقلاب اخداث جاده، شبکه های برق و آب تا دورترین نقطه این استان آغاز شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی بر ایجاد اشتغال پایدار کمیته امداد در این استان تاکید کرد و گفت: کمیته امداد با خدمات خود خانواده‌های تحت پوشش را در مسیر کار، تولید و فعالیت قرار دهد.
***ایجاد ۲۰۰ هزار شغل توسط کمیته امداد در سال ۹۹
رئیس کمیته امداد کشور هم با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۷۵ هزار شغل در کشور ایجاد شد، گفت: برنامه‌ ریزی امداد برای سال ۹۹، ایجاد ۲۰۰ هزار شغل است.
سید مرتضی بختیاری افزود: اولویت اول کمیته امداد در سال گذشته به اشتغال اختصاص داده شد و ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل در کل کشور ایجاد شد که ۵۵ هزار مورد اشتغال خانگی خانم‌ها بود.
وی بیان کرد: کمیته امداد ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دارد که ۱۰۰ درصد قرض‌الحسنه است.
بختیاری تصریح کرد: سال گذشته ۳ هزار و ۳۱ مورد اشتغال با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در کهگیلویه وبویراحمد ایجاد شد و اگر به کرونا نمی‌خوردیم اشتغال بیش از این بود.
وی بیان کرد: برنامه ‌ریزی شده که امسال ۲۰۰ هزار شغل در کل کشور ایجاد شود که سهم این استان ۵ هزار و ۵۰۰ مورد با ۱۶۵ میلیارد تومان هم تسهیلات پیش بینی شده است.
بختیاری یادآور شد: سعی می ‌کنیم برای استان‌های محروم سقف تسهیلات لحاظ نکنیم.
بختیاری یادآور شد: اگر در این استان کارآفرینی آمادگی داشته باشد ۱۰ اشتغال از کمیته امداد بگیرد به ازای هر نفر ۵۰ میلیون وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود که در این خصوص تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان محدودیتی وجود ندارد.

ارسال دیدگاه