به گزارش پایگاه خبری ندای اُمّت،معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات در مناطق حاشیه نشین استان خبر داد.

 

محمد کاظم نظری در نشست ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حل معضلات اجتماعی، اظهار داشت: رویکرد دولت پیگیری توصیه های مقام معظم رهبری در رفع مشکلات اجتماعی است.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دولت علی رغم همه فشارهای اقتصادی در این زمینه نه تنها کم نذاشته بلکه هرساله میزان این اعتبارات را نیز افزایش می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه هرکدام از دستگاه های اجرایی به صورت مجزا اعتباراتی در حوزه آسیب های اجتماعی دریافت می کنند، افزود: حوزه اجتماعی نیز در قالب عقد قرارداد با سمن ها و تخصیص اعتبار به اینسازمان های مردم نهاد کارهای مهمی در راستای پیشگیری و مقابله با این آسیب ها انجام داده است.

 

نظری با اشاره به اجرای ۵۰۰ برنامه از سوی دفتر امور اجتماعی و سمن ها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد گاهی فقط نیمه خالی لیوان را می بینند و مسائل را بدتر از آن چیزی که هست جلوه می دهند.

 

وی با اشاره به موضوع ترک تحصیل و خودکشی تعدادی از دختران دیشموکی، گفت: اکنون مهم ترین راهبرد ما در این قضیه باید آسیب شناسی موضوع و کمک به حل مشکلات باشد و نباید با نظرات غیرکارشناسی بدبینی را در جامعه ترویج دهیم.

 

نظری افزود: به طور قطع مشکلات ساختاری و ضعف به تبع مشکلات کشور نیز در این استان وجود دارد و باتو جه به محرومیت استان انتظار می رود قضاوت ها عادلانه باشد.

 

معاون استاندار تاکید کرد: اصحاب رسانه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آگاه سازی جامعه می توانند نقش موثری ایفا کنند و انتظار می رود در این مسیر ما را یاری کنند.

 

وی با اشاره به حاشیه نشینی در اطراف شهرهای یاسوج و دهدشت، گفت: یکی از دلایل به وجود آمدن این حاشیه نشینی ها شاید عدم نهادینه شدن و لزوم اجرای طرح های جامعه شهری در استان بوده است.

 

نظری با اشاره به اینکه افزون بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات در مناطق حاشیه نشین اختصاص یافته است، عنوان کرد: ضمن تقدیر از تلاش های خیران و نوسازی مدارس، مسئولان مربوطه کالاهای موردنیاز را خریداری کرده و با نظارت حوزه اجتماعی استانداری در بین مناطق حاشیه نشین توزیع شود.

 

وی تاکید کرد: انتظار می رود حضور اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه نشین پررنگ تر باشد و همچنین اعضای سمن ها، دستگاه های فرهنگی و ورزش و جوانان با برنامه ریزی هدفمند به صورت مستمر و فعال در این مناطق خدمات رسانی کنند.

 

نظری با تاکید بر اینکه نباید سیاه نمایی کرد، گفت: کارشناسان وضعیت رشد یا کاهش آسیب های اجتماعی را دقیق رصد و ارزیابی کنند و مطابق با واقعیت مستندسازی های لازم را تهیه و در نشست های بعدی ددر این کارگروه ارائه دهند.

 

وی افزود: دستگاه های مرتبط نیز به صورت مستمر گزارش عملکرد خود را ارائه دهند و بر نحوه توزیع این کالاها در مناطق حشیه نشین نظارت جدی داشته باشند.

 

حجت الاسلام سید ابوالفتح میرمحمدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار داشت: پایان تیرماه آخرین فرصت برای هزینه کرد این اعتبارات است.

 

وی عنوان کرد: علوم پزشکی موظف به برپایی کارگاه سلامت در مناطق حاشیه نشین است و ورزش و جوانان و فنی و حرفه ای هرکدام بنا به رسالت سازمانی و کاری خود نیز به خدمات دهی بپردازند.

دسته بندی: اجتماعی, اقتصاد, خانه, عناوین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.