کد خبر: 12366

تاریخ انتشار: نوامبر 17, 2020

جلسه ستاد مشارکت مردمی شهرستان چرام در راستای قطع زنجیره کرونا برگزار شد/فرماندار چرام: روند بیماری کرونا رو به گسترش است

تنها راه مقابله با گسترش کرونا ویروس رعایت شیوه نامه پروتکل بهداشتی و همکاری و هماهنگی ستاد مردمی شهرستان است

به گزارش پایگاه خبری ندای امت ، جلسه ستاد مشارکت مردمی شهرستان چرام با حضور فرماندار چرام ، امام جمعه ، فرمانده سپاه ، دادستان و جمعی از مسئولان و بزرگان طوایف برگزار گردید .
در این جلسه دکتر فتاحی اصل فرماندار چرام بیان کرد: برگزاری ستاد مشارکت مردمی شهرستان چرام در راستای قطع زنجیره کرونا ویروس است .
وی افزود : علی رغم تلاش مستمر ستاد کرونا ویروس روند بیماری کرونا روبه گسترش است و مشارکت مردمی متشکل از بزرگان و ذینفوذان می تواند بحران پشتوانه و ضمانت اجرایی برای مهار کرونا ویروس در شهرستان باشد.
فتاحی اصل گفت : تنها راه مقابله با گسترش کرونا ویروس رعایت شیوه نامه پروتکل بهداشتی و همکاری و هماهنگی ستاد مردمی شهرستان است.
وی تصریح کرد : ما انتظار داریم ستاد مردمی کرونا در حوزه مراسمات بویژه مراسمات عزا و عروسی کمک کنند تا بتوانیم از این مرحله پر خطر عبور کنیم ، و انشالله تقسیم بندی می کنیم که ستاد مردمی قسمتی از بار مسئولیت مبارزه با کرونا را برعهده بگیرند.
در این جلسه با توجه به اینکه اعضای جلسه عامل اصلی شیوع کرونا را شرکت مردم در مراسمات عزا عنوان کردند بهادر عالی نسب به عنوان یکی از معتمدین شهرستان گفت :
بهادر عالی نسب گفت : انتظار داشتیم با توجه به مهم بودن این موضوع همه معتمدین در این جلسه شرکت داشتند و عدم حضور تعدادی از معتمدین در جلسه ستاد کرونا نگران کننده است و باید بزرگان منطقه توجهشان به بحث کرونا بیشتر باشد .
وی افزود : برای مراسمات عزاداری در زمان تشییع ، بزرگان با حضور در منزل صاحب عزا با بیان اینکه چه عواقبی ممکن است در این مراسم شلوغ برای این شهرستان و مردم به وجود اید صاحب عزا را متقاعد کنند که از شلوغ شدن مراسم جلوگیری کنند .
عالی نسب گفت : چند نفر در منزل فرد عزادار حضور داشته باشند که راهنمایی کنند و این اقدام باید محترمانه و متناسب با شرایط، افرادی به سراغ فرد عزادار بروند که متناسب باشد و حرف آنها را بپذیرند.
این جلسه مصوباتی داشت و قرار شد از تمام ظرفیت ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان چرام استفاده شود .
ارسال دیدگاه