×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 25 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
حجت الاسلام افشار امام جمعه شهرستان چرام گفت:انقلاب اسلامی برای ماچه کرد وما برای انقلاب اسلامی چه کرده ایم.
ایشان اظهار داشت:ماازلحاظ پزشکی جزء ۱۰کشوربرتردنیامیباشیم، دربعضی عمل ها در حوزه پزشکی جزء سه کشور برتر می باشیم .درورزشهایی مثل کشتی ،کاراته،جودو بعدازانقلاب جزء ۵ کشوراول در دنیاهستیم.درحوزه نظامی درساخت پهبادها،درهسته ای ،درساخت انواع موشک هاجزء کشورهای برتر دنیا هستیم.زیردریایی که آمریکا ساخت حداکثربرد۶۰ کیلومتر درساعت بود وجمهوری اسلامی همین را بومی سازی کرد و۱۰۰کیلومتر درساعت برد این موشک میباشد.

حجت الاسلام افشار افزود :درحوزه ی قرآنی ما حافظان وقاریان قرآنی بین المللی داریم،که قبل از انقلاب چنین نبود ودرحوزه اقتدار در دنیا جزء کشورهای برتر دنیا هستیم .
ایشان درادامه بیان کرد: مامتحديني در دنياداریم كه فقط لازم است رهبر انقلاب اشاره اي بكند،مانندحزب الله لبنان ,جهاد اسلامي فلسطين,الوفاق بحرين,جريان اسلامي يمن,شيخ زکزاکی و هزاران شیعه نیجریه ای واینها بعضی از پیشرفت های جمهوری اسلامی با تمام تحریم هایی که وجود داشته می باشد.
در ادامه امام جمعه شهرستان چرام گفت:بنیاد برکت که مستقیما زیرنظر رهبری می باشد،بیمه ی تکمیلی بنیاد با۳۰هزارتومان دریک سال پرداخت میکنیم و تمام هزینه های پزشکی دربیمارستانهای طرف قراردادآنها پرداخت می گردد ودربحث نازایی تمام هزینه ها توسط بنیادبرکت پرداخت میشود وتوصیه میشود از امتیازات آن استفاده نمایید.ایشان ضمن تقدیروتشکراز نیروهای انتظامی تذکری در حوزه شهردادکه ازتیراندازی درمراسمات جلوگیری وبا جدیت برخوردکنند تا خدای نکرده براثر سهل انگاری بی گناهی کشته نشود.
وی با اشاره به این مطلب که رهبر معظم انقلاب روز ۲ بهمن امسال یک الگویی را برای نیروهای مومن و انقلابی معرفی کردند و آن الگو سلمان فارسی است که بر اساس روایت امام صادق ع خواسته و میل امیرالمومنین را برخواسته‌های خویش ترجیح می‌داد،گفت: معیار برای ارزش و احترام افراد، میزان ولایت پذیری آنهاست، صحنه‌های تاریخی را که می‌نگریم آنچه باعث شده افرادی شاخص شوند عبادت آنها نیست بلکه بیعت و تبعیت از  امام زمان خود، آنها را برجسته کرده است.

حجت‌الاسلام افشار، ادامه داد: در کربلا ویژگی مهم یاران امام حسین، ولایت پذیری آنهاست، در زمان ما هم که برخی خواص انقلاب اسلامی نقش اپوزیسون را ایفا می‌کنند و فقط نام رهبری را عنوان می‌کنند و غبار فتنه‌ها همه جا را فرا گرفته است. توجه به شاخصه ولایت پذیری قطب‌نمای حرکت در فتنه‌ها است.

وی افزود: برخی افراد مومن به شاخص‌ها توجه ندارند و حق و حقیقت را در شخصیت‌ها  می‌بینند نه در شاخص‌ها و ولایت پذیری افراد،که این یک نقص است.

خطیب جمعه چرام، بصیرت و آگاهی همراه با ولایت پذیری را به عنوان شاخص اصلی مهم دانست و ابراز کرد: هرکسی سخن و عملش با ولایت زاویه داشت با او زاویه داشته باشیم اگر چنین بودیم از پیروان حقیقی اهل بیت هستیم.