به گزارش پایگاه خبری ندای امت،نمایندگان کنگره آمریکا به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات رای دادند.

به گزارش ندای امت به نقل از نیویورک تایمز، برخی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان به قطعنامه‌های پیشنهادی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای فروش سلاح به عربستان و امارات رأی مثبت دادند و براین اساس قطعنامه ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات در مجلس نمایندگان آمریکا رأی آورد. تا کنون مجلس نمایندگان آمریکا درباره سه قرارداد از بیست و دو قراردادهای تسلیحاتی میان این کشور و عربستان رأی گیری کرده است که همه آن‌ها مربوط به جنگ یمن هستند.

 

پیش از این در ماه ژوئن نیز مجلس سنا به لغو قراردادهای فروش سلاح به عربستان رأی داده بود و بر این اساس، این سومین بار طی ماه‌های اخیر است که کنگره مصوبه‌ای علیه روابط ویژه دولت ترامپ با عربستان ارائه می‌کند.

 

نمایندگان آمریکایی در ماه آوریل نیز به پایان مشارکت آمریکا در جنگ عربستان علیه یمن رأی دادند. در همین ارتباط، «الیوت انگل»، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان اعلام کرده است که اگر دولت خواهان فروش این تسلیحات است باید از قانون تبعیت کند، نه اینکه از آن سوءاستفاده کند.

 

حساسیت‌ها در آمریکا نسبت به معاملات تسلیحاتی با عربستان پس از قتل خاشقجی بیشتر شده است و مسئله رابطه با عربستان به شکاف‌ها میان دولت ترامپ و کنگره دامن زده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.