سیر صعودی قیمت ملک در دهدشت و چرام / برخی از سازمانها و ادارات عملا تعطیل هستند

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری ندای امت ، طی گزارش ارسالی از طرف شهروند خبرنگار ما در چرام و دهدشت وضعیت اجاره بها و قیمت ملک نگران کننده است.

با شرایط پیش آمده قیمت املاک در چرام و دهدشت افزایش زیادی داشته و روزانه نیز به قیمت ها اضافه میشود و هیچ توجهی به این موضوع نمیشود .

با افزایش قیمت زمین و خانه ، اجاره بها نیز افزایش پیدا کرده و سیر صعودی قیمت املاک تجاری، مغازه داران را برای پرداخت اجاره بیشتر نگران کرده است .

در این رابطه خبرنگار ما طی مصاحبه با یکی از فروشندگان ملک در چند روز گذشته وی عنوان کرد : قطعه زمینی داشتم که سال گذشته در بنگاه های معاملاتی به قیمت پانزده میلیون برای فروش گذاشتم هیچ خریداری نبود ولی چند روز گذشته با مراجعات مکرر مجبور شدم قیمتی که تصور آن را نمیکردم بفروشم.

فروشنده گفت: قطعه ۲۰۰متری زمین خود را به قیمت ۱۶۰میلیون تومان فروختم.

مسئولان درصد تورم در بازار املاک کهگیلویه و چرام را از قیمت این زمین محاسبه کنند با این حساب برخی سازمانها و ادارات که ارتباط مستقیم با قیمت ملک دارند عملا تعطیل هستند و نظارتی ندارند.

آیا مسئولان استانی و شهرستانی میتوانند این سیر صعودی قیمت اجاره بها ، مسکن و املاک تجاری را کنترل کنند یا باید نگرانی ها همچنان ادامه داشته باشد.

 

یکی از عوامل افزایش قیمت املاک ، وفور بنگاه های معاملاتی میباشد که قارچ مانند و بدون ضابطه به انها پروانه فعالیت داده اند، و بنگاه ها باعث ترغیب فروشندگان و موجران برای مراجعه به آنها جهت فروش و افزایش قیمت ملک و اجاره بها برای دریافت کمیسیون بیشتر میشوند.

عامل دیگر در افزایش قیمت ، عدم ثبات اقتصادیست که مردم به خرید فلزات گرانبها از جمله طلا و خرید ملک روی آورده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.