کد خبر: 7008

تاریخ انتشار: ژوئن 21, 2019

طرح آبیاری قطره ای ۴۰ هکتار از باغ های سی سخت با اعتبار هفت میلیارد ریال کلنگ زنی شد

این طرح به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، ظهر جمعه و با حضور نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری ندای امت، این طرح به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، ظهر جمعه و با حضور نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.

 

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: این طرح برای آبیاری قطره ای ۴۰ هکتار از باغ های سی سخت با اعتبار هفت میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 

غلام محمد زارعی افزود: این طرح همچنین برای ۲۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

 

وی تصریح کرد: مردم در گذشته برای آبیاری این باغات با مشکلات زیادی مواجه بودند وبا بهره برداری از این طرح، این مشکلات حل می شود.

 

زارعی افزود: روشهای آبیاری مدرن با تکنولوژی و فناوری روز جایگرین روشهای سنتی می شود که در کمترین زمان ممکن این امر میسر می شود.

 

وی اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح و اجرای طرح آبیاری در ۴۰۰ هکتار از باغهای “کوخدان” با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال دو طرح مهم کشاورزی در شهرستان دنا بهره برداری خواهد شد.

 

زارعی همچنین با اشاره به باز پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی، گفت: با تصویب مجلس، سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزانی که در سال زراعی دچار خسارت شده و واجد شرایط هستند، پرداخت می‌شود.

 

 

ارسال دیدگاه