نیروگاه ۷۵۰مگاواتی پادوک، کلاه گشادی که بر سر مردم رفت ؛ به نام کهگیلویه به کام بهبهان و چنار شاهیجان / استقلالتان دو قلو زایید / حجت الاسلام موحد برای پیشگیری از بحران برق کهگیلویه به خوزستان رفت

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری ندای امت ، پس از حضور سید محمد موحد منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خوزستان و برپایی جلسه با مدیران ارشد آب و برق خوزستان جهت پیگیری کارهای کلان در حوزه برق کهگیلویه بزرگ، مطلبی تحت عنوان (از استقلال تا وابستگی ؛ عزت کهگیلویه ؟) توسط سایت های محلی منتشر شد؛ در راستای تنویر افکار عمومی مطالب زیر به درستی نشان میدهد عزت و استقلال کهگیلویه توسط کارهای غیر کارشناسی نشانه رفته است .

۱-مطلب منتشر شده به نام یکی از حامیان عدل هاشمی پور و منشی دفتر نماینده در دهدشت ، بدون اطلاعات لازم از حوزه برق و بر اساس تعصبات و حب و بغض نوشته شده است.

۲-در مطلب عنوان شد، مجوز ایستگاه برق شهرستان چرام ولیکک توسط هاشمی پور گرفته شد، و این ادعای بی اساس را مستندات و تاریخ اخذ مجوز رسوا میکند .
مدارک دال بر این است که تاریخ اخذ مجوز ایستگاه برق چرام به حدود ده سال میرسد و از طرفی لیکک نیز تاریخ اخذ مجوز ایستگاه برقش قبل از نمایندگی نماینده فعلیست.

۳- ادعایی دیگر بر خدمات نماینده در حوزه برق کهگیلویه و احداث نیروگاه ۷۵۰ مگا واتی پادوک است که وابستگی کهگیلویه بزرگ در زمینه برق به خوزستان را از بین میبرد.

باید بگوییم به نام کهگیلویه و به کام بهبهان و چنار شاهیجان

چرا؟

(نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی پادوک با خروجی ۴۰۰کیلوولت پیش بینی شده و عدم پیش بینی خروجی ۱۳۲کیلو ولت در این نیروگاه ، کارشناسان خبره در این حوزه را مات و مبهوت کرده است ؛ این اقدام بدون در نظر گرفتن شرایط ایستگاه های برق در کهگیلویه بزرگ بوده و هیچ منفعتی ندارد ،  جز شعار تبلیغاتی برای چهارشهرستان نبوده و نیست ؛ نماینده فعلی کهگیلویه نمیدانست ایستگاه های کهگیلویه بزرگ ۱۳۲ کیلوولت هستند و وابستگی به خوزستان جهت تامین برق ایستگاه ها بیشتر و بیشتر شده است؛ و طی نامه ای از طرف وزارت نیرو ، انتقال دوخط از نیروگاه پادوک به چنارشاهیجان (قائمیه)و بهبهان در دستور کار قرار گرفته ، و هیچ تاثیری در برق کهگیلویه چرام لنده و لیکک ندارد ) .

۴- کارهای غیر کارشناسی و بدون در نظر گرفتن اصول فنی ، وابستگی به خوزستان را دوچندان کرده است ؛ ایستگاه دیشموک به امید برق نیروگاه پادوک احداث شد اما ، حالا با این حساب نیاز به تامین اعتبار و احداث ۶۰ کیلومتر شبکه ۱۳۲ از طرف باغملک به سمت دیشموک است که تامین اعتبار و اخذ مجوز آن مدتها طول میکشد.

۵- مورد دیگری که نگرانی را بیشتر میکند و وابستگی را به خوزستان افزایش میدهد ، ایستگاه دژ کوه لنده است. آیا به راستی عدل هاشمی پور نخواست بداند چه چیزی میخواهد به این ایستگاه تزریق کند تا برق از خروجی بیرون بزند؟
بله ؛ خطی که ایستگاه سرپری را تامین برق میکند فول بار و هیچ ظرفیتی برای ایستگاه دژ کوه لنده ندارد .
در این میان وابستگی ها بیشتر شد و باید از بهبهان خط انتقالی پیش بینی و تامین اعتبار شود تا برق ایستگاه دژ کوه را تامین کند.

با این حساب ایستگاه های کهگیلویه مانند شیر آبیست که از مغازه لوازم ساختمانی گرفته شده و بدون لوله کشی و جریان آب ، در دیوار یک ساختمان وصل شده است که نه آبی دارد و وجود آن تشنگی را بیشتر میکند .
ایستگاه ها وعده سرخرمن است و در آینده بحران برق در راه است .
ِ

سید محمد موحد به عنوان منتخب مردم با هماهنگی های کارشناسان خبره در حوزه وزارت نیرو و با بررسی مشکلاتی که در آینده امکان داد بحران برق را قوت بخشد، به خوزستان رفت تا از نزدیک مدیران ارشد برق خوزستان را ببیند و اقدامی جهت مطالعات اولیه خطوط انتقال نیرو و چاره اندیشی جهت کارهای غیر کارشناسی در حوزه کهگیلویه بزرگ را صورت دهد.

عزت کهگیلویه بزرگ را اقدامات غیر مهندسی زیر سئوال برد و نیروگاه پادوک نیز کلاه گشادی بود که منفعت آن برای بهبهان و چنار شاهیجان (قائمیه) و ضرر آن برای کهگیلویه لنده چرام و لیکک بود .

باید گفت، احداث نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی پادوک فرصت پروژه کلان را در حوزه برق از چهار شهرستان کهگیلویه بزرگ گرفت، به نام تامین برق کهگیلویه مجوز گرفت و به کام دیگران شد.

نگارنده متن از ماندن سید محمد موحد و انتظار در پشت درب ها قلم راند ، جهت اطلاع ایشان ؛ محمد موحد نام آشنای کشوری هرجایی قدم بگذارد درب ها که هیچ، هر مسئولی که در ان شعاع باشد خبردار(آماده باش) است؛ اما نه از جنس آماده باش های هاشمی پور .

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. علی گفت:

    این چندسال کهگیلویه فقط زیربارظلم بود.خداراشکر عزت کهگیلویه برگشت دیگه جای نگرانی نیست.واقعا عدل هاشمی فقط کارش دروغ وکلک وکلاه گذاشتن برسرمردم کهگیلویه بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.