کد خبر: 12362

تاریخ انتشار: نوامبر 16, 2020

پایش میزان رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا با حضور معاون استاندار

بازرسی از واحدهای اداری استان با هدف پایش میزان رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا همچنان ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری ندای امت ، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا توسط مدیریت شهری شهرهای ۱۸ گانه استان اندیشیده شود
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تمامی ظرفیت و توان مدیریت شهرهای استان برای این منظور به حالت آماده‌ باش باشد و تمهیدات لازم در حوزه‌ های مختلف اندیشیده شود‌‌.
آذر صفایی نیا در ادامه روند بازدید از وضعیت رعایت دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در دستگاه های اجرایی از شهرداری های یاسوج، مادوان و دهیاری بلهزار بازدید کرد.
در این بازدید مدیر کل دفتر شهری استانداری و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صفایی نیا را همراهی کردند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری استان، گفت: بازرسی از واحدهای اداری استان با هدف پایش میزان رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا همچنان ادامه دارد.
صفایی نیا رعایت حداکثری اصول بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس 《کووید ۱۹》را از حقوق اصلی کارکنان و مراجعین و تکلیف مدیران دستگاه های اجرایی و حوزه ی پشتیبانی و سلامت ادارات دانست و افزود: حفظ سلامت کارکنان و مردم مهم تر از هر کاری است و این مسئله شوخی بردار نیست.
وی بر آموزش به کارکنان و شاغلان در واحد های خدمات و بخش‌ های عمومی تاکید کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت آبدارخانه‌ ها و اماکن شستشوی بهداشتی ظروف، پرهیز از برگزاری همایش‌ ها، برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس، ارائه خدمات در بستر الکترونیکی، دفاتر پیشخوان، پست و … از جمله مسائلی است که در بازدید از ادارات مورد تاکید قرار می گیرد.
معاون توسعه استاندار، بیان کرد:  با وجود گذشت چند ماهه از گسترش این بیماری هنوز دارویی برای مقابله با آن تولید نشده و تنها راه مقابله با آن رعایت دستور العمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست ها است.
صفایی نیا تاکید کرد: بازرسان ستاد کرونا به صورت روزانه از ادارات و اصناف شهرستان های ۹ گانه استان بازدید می کنند و با متخلفانی که سلامت دیگران را به مخاطره می اندازند، برخورد می شود.
وی تصریح کرد: مساله سلامت مردم یک خط قرمز است و در این رابطه کوتاهی از کسی پذیرفته نیست  و اداراتی که موازین بهداشتی را رعایت نکنند به دستگاه قضا معرفی می شوند.
صفایی نیا با اشاره به اینکه شهرداری ها همواره محل مراجعه شهروندان بسیاری در روز است، بیان کرد: می طلبد شهرداران برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی را در این محیط ها پیش بینی کنند.
وی ضمن تقدیر از شهرداری ها به واسطه ضدعفونی ، پاکسازی و گند زدایی معابر شهری، ابراز کرد: آموزش کارکنان شهرداری از جمله کارگران فضای سبز و خدمات شهری و پاکبانان شهرهای استان در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری‌ های واگیردار ضروری است.
صفایی نیا افزود: لوازم بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک و دستکش به تعداد کافی تهیه و از طریق شهرداری های استان در اختیار کارگران و پاکبانان قرار گیرد.
وی بر ارائه آموزش‌ های شهروندی با استفاده از ظرفیت تبلیغات محیطی و اقدامات فرهنگی با همکاری شهرداری ها و دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: پاکسازی، شستشو و ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت مستمر انجام شود.
معاون استاندار بر ارائه آموزش رانندگان تاکسی و رعایت نکات بهداشتی در این ناوگان توسط سازمان تاکسیرانی نیز تاکید کرد.
ارسال دیدگاه