کد خبر: 12355

تاریخ انتشار: نوامبر 15, 2020

کشف ۵ تن قند شکسته غیر استاندارد در گچساران

هم استانی های عزیز برای اطمینان از صحت علامت استاندارد کالاها و نشان ملی استاندارد، می‌توانند کد ده رقمی درج شده را به سامانه پیامکی (۱۰۰۰۱۵۱۷) ارسال کرده و از اصالت علامت استاندارد محصول مورد نیاز خود آگاهی یافته و مطمئن شوند

به گزارش پایگاه خبری ندای امت به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: طی بازرسی کارشناسان این اداره کل از سطح بازار شهرستان گچساران ۵ تن قند شکسته غیر استاندارد کشف و توقیف گردید.بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویر احمد با بیان اینکه بازرسی ها از سطح بازار استان توسط کارشناسان به صورت مستمر انجام می گیرد، گفت: قند شکسته غیراستاندارد کشف شده توسط کارشناسان این اداره کل با نام تجاری نگین پسند و تولید کارخانه شهد آوران شهر سبز کازرون می باشد.
 مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به دلیل مصرف زیاد قندهای سفید توسط هم استانی ها، برخی از افراد سودجو نیز با سوءاستفاده از وضعیت موجود، به‌دنبال درآمدزایی از طریق عرضه محصولات غیر استاندارد و همچنین قند و شکر غیراستاندارد می باشند.
رحمتی تصریح کرد: اداره کل استاندارد استان در راستای اهداف سازمانی خویش تمام سعی و تلاش خود را در برای انجام بهینه مسئولیت‌های محوله به کار بسته و همواره نظارت دقیق خود را بر تولید و عرضه کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد و درج کد ده رقمی در زیر نشان ملی استاندارد، برای تولید فرآورده های مشمول مقررات استاندارد، اجباری می باشد.
مدیرکل استاندارد استان افزود: چنانچه واحدهای تولیدی محصولات بدون كیفیت و فاقد استانداردهای لازم تولید كنند بنا بر مقررات مصرحه در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، با برخورد قضایی اعم از جریمه نقدی و حبس مواجه می شوند.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم استانی های عزیز برای اطمینان از صحت علامت استاندارد کالاها و نشان ملی استاندارد، می‌توانند کد ده رقمی درج شده را به سامانه پیامکی (۱۰۰۰۱۵۱۷) ارسال کرده و از اصالت علامت استاندارد محصول مورد نیاز خود آگاهی یافته و مطمئن شوند.
ارسال دیدگاه