کد خبر: 11316

تاریخ انتشار: آگوست 3, 2020

کلانتری از ۳۳ پروژه اشتغالزا در حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات خبرداد

وظیفه ایجاد اشتغال به چند دستگاه محدود نمی‌ شود و در گذشته به سند توسعه اشتغال استان زیاد توجه نشده بود و این نقشه راه اشتغال با بازنگری و تکمیل وارد مرحله کاربردی شده است.
به گفته وی، سند توسعه صادرات غیرنفتی استان نیز مورد توجه قرار گرفته و کارهای خوبی روی آن انجام شده است.

 

 

 

 

به گزارش ندای امتبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار اظهار داشت: بودجه فنی و اعتباری ۸۵ میلیارد ریالی استان ۶۷ میلیارد ریال آن ابلاغ شده و بانک‌های استان ۵۷ میلیارد ریال را پرداخت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه، نباید در زمینه تسهیلات اشتغال فرصت‌ها را از دست دهیم تصریح کرد: همه دستگاه‌ها برای راه‌ اندازی طرح‌های نیمه تمام در حوزه اشتغال تلاش کنند.
استاندار تاکید کرد: وظیفه ایجاد اشتغال به چند دستگاه محدود نمی‌ شود و در گذشته به سند توسعه اشتغال استان زیاد توجه نشده بود و این نقشه راه اشتغال با بازنگری و تکمیل وارد مرحله کاربردی شده است.
به گفته وی، سند توسعه صادرات غیرنفتی استان نیز مورد توجه قرار گرفته و کارهای خوبی روی آن انجام شده است.
استاندار یادآور شد: در پرداخت تسهیلات کرونا اقدامات لازم صورت گرفته و با ارسال پرونده‌ها به بانک‌ها بطور هفتگی پایش صورت می گیرد و بانک‌های با عملکرد ۱۰۰ درصدی تشویق می شوند.
کلانتری تاکید کرد: اشتغال حائز اهمیت است و اتفاق بزرگی در استان رخ می‌ دهد بطوریکه ۳۳ پروژه اشتغالزا در حوزه کشاورزی، صنعت و خدمات از منابع مختلف با اعتبارات ۲ هزار و ۲ میلیارد تومان برای ایجاد ۱۳ هزار و ۲۰۰ شغل خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه با رئیس صندوق توسعه ملی راجع به پتروشیمی گچساران که ۶۴ درصد پیشرفت دارد نشستی داشتیم که مشکل ارزی و ریالی آن رفع شد گفت: نشستی هم با هلدینگ خلیج فارس برای نیروگاه سیکل ترکیبی با اعتبار ۳۲۵ میلیون یورو داشتیم که ۱۱ میلیون یورو آن پرداخت شده است.
وی یادآور شد در خیلی از شاخص‌ها خوب عمل شده و در بازآفرینی شهری رتبه چهارم را داریم و در پرداختی اشتغال از بسیاری استان‌های کشور جلوتر هستیم.
استاندار با بیان اینکه، مطالبه ‌ای که از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها داریم اشتغال است گفت: نگاه دولت به استان‌هایی مثل ما خاص بوده و هر جا نیازی داشتیم دولت دریغ نکرد و باید مدیران دستگاه ها و بانک‌های عامل توان خود را مضاعف کنند.
کلانتری با تاکید به اینکه فرآیند ایجاد اشتغال آسان شود افزود: مدیر بانکی موفق است که به نفع مردم تلاش کرده و قانون را به درستی برای انجام امور مردم تفسیر کند.
وی گفت: در سال پایانی مدیریت هستیم و به دنبال تثبیت مدیریت‌ کسانی هستیم که به دور از سیاسی کاری خدمت می ‌کنند و امروز مطالبه همه این است که به درستی کار انجام دهیم و با تلاش خود به سقف ۱۰۰ درصدی خدمت برسیم.

ارسال دیدگاه